Piast Skawina - TKKF Kliny

Piast Skawina 1-3 TKKF Kliny (0-2)

Witkowski 69         15

Skład Piasta:

Chuchro- Chomin (54. Nowicki), Archamowicz, Warias, Szopa (60. Caban, 74. Ślęzak)- Szwarc, Ł. Kuflowski, M. Szymuś, J. Szymuś, Witkowski- M. Kuflowski

Kolejny mecz w rundzie wiosennej, pierwszy na własnym boisku, piłkarze Piasta zagrali w niedzielne przedpołudnie z liderem, zespołem TKKF Kliny. Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak gospodarze także utrzymywali się przy piłce starając się zagrażać bramce lidera. W 15 minucie po kontrze, zespół z Klin objął prowadzenie. Gra dalej była wyrównana jednak goście znów wykorzystali błąd w kryciu przy rzucie rożnym i w 23 minucie było 0-2. Do końca I połowy oba zespoły miały jeszcze swoje szanse na strzelenie bramek jednak żadna nie została wykorzystana.

Po przerwie gospodarze przycisnęli przeciwnika, chcąc jak najszybciej złapać kontakt z rywalem. Brakowało zawodnikom Piasta skutecznego wykończenia akcji. Wykorzystali to zawodnicy Klin zdobywając trzecią bramkę. Jednak i oni popełniali błędy i po niecelnym podaniu piłkę przejął Witkowski, odegrał do napastnika, jego strzał wybronił bramkarz lecz nie miał już szans przy dobitce Witkowskiego. Zawodnicy Piasta po strzelonej bramce chcieli pójść za ciosem lecz znów zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji. Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Patrząc na wynik pierwszego spotkania jest progres (na jesieni Kliny wygrały 6-0). Sami zawodnicy z Klin chwalili naszą grę, dziwiąc się dlaczego jesteśmy w dole tabeli ;)